Proces


Praca w domu (1 tydzień)

        Detektywie X Twój zespół prowadzący śledztwo liczy 4 osoby. Każdy członek zespołu ma za zadanie zebranie tropów, faktów, zdjęć itp. potrzebnych do rozwiązania 1 z 4 zagadek. Każda osoba zbiera dowody niezbędne do rozwiązania 1 zagadki, wspólnie ustalcie ich podział.
        Tropicielu w domu korzystając z Internetu oraz swojego podręcznika wytropisz ważne informacje potrzebne do rozwiązania jednej z zagadek. Pamiętaj o zbieraniu dowodów w formie: ilustracji, zdjęć, tekstu itp. Pamiętaj, że dowody należy gromadzić, więc wszystko kopiuj i drukuj. Zebrane materiały przynieś w kopercie na lekcję w dn.....pamiętaj o kopiach dla kolegów z drużyny. Pamiętaj, że każdy dowód ma swojego autora/źródło. Swoją wiedzę o prawach autorskich możesz sprawdzić rozwiązując quiz: link


Praca w szkole (45 min)

        Detektywie X zakładam, że Twój zespół wykonał "kawał dobrej roboty" i zapewne zebraliście wspólnie mnóstwo istotnych informacji. Czas na wykonanie raportu końcowego z przeprowadzonego śledztwa. Rozwiązaliście zagadki, znacie już odpowiedzi, czas połączyć wszystko w jedną całość.
        Ty i Twój zespół na wykonanie tego ważnego zadania macie 30 min. Z zebranych informacji wybierzcie najważniejsze i wpiszcie je jako notatkę do zeszytu. Po wykonaniu zadania proszę dostarczyć na koniec lekcji zeszyt z raportem oraz kopertę zespołu (wpiszcie swoje imiona i nazwiska) z dowodami, które potwierdzą prawdziwość Waszego raportu.