Zadania

Miłośniku poezji, aby pokazać jak wielkie jest Twoje uczucie do POEZJI - powinienieś wykonać następujące zadania. Tylko wtedy  będzie ono wiarygodne!

Pamiętaj, że Internet nie jest wrogiem poezji i może być skarbnicą - nieodkrytych jeszcze przez Ciebie -  wierszy i tomików poezji. Znalezione w sieci informacje zapiszesz w folderze i opatrzysz je odpowiednim przypisem. 
Zadanie  1: Wyszukaj informacje, ciekawostki o swoim ulubionym poecie. 
Stwórz o nim atrakcyjną notkę biograficzną. 


Zadanie 2: Wybierz wiersz, który najbardziej Ci się podoba. Stwórz do niego ilustrację. Następnie dokończ myśli, które zapiszesz na kartce: 

Wiersz mówi o ....

Sądzę, że poeta ...
Utwór ten dedykował/ abym ....
Moim zdaniem tekst wiersza .....

Zadanie  3: Zorganizujcie w szkole akcję: SPOTKANIE Z POEZJĄ. Opracujcie plakaty,     zaproszenia i przebieg tego wydarzenia. Pamiętajcie też o zdjęciach :-) 


Zadanie 4: Stwórz mema lub plakat wybranego przez siebie poety inspirowany jego twórczością.  Przydatne linki na stronie: "ŹRÓDŁA".

Zadanie 5: Nakręć filmik reklamujący czytanie poezji. Domyślam się, że  nie możesz się doczekać samodzielnej pracy! 

Zatem, do dzieła! Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie. 


Źródło: Uśmiech Boga, wywiad z ks. J. Twardowskim przeprowadzonym  przez Katarzynę Nicieję w "Dzienniku Zachodnim" nr 127, 2001, s. 9. 
                           Poezja, lubię to!